איך קורה דבר כזה? נטלי יוסיפוב היתה עדה לפריצה של דירה בשכנותה, היא אפילו צילמה את הפורץ, אבל אחרי חמישה ימים היא מצאה את עצמה עצורה. עם הסיפור המוזר הזה – כתבתנו שלי טפיירו.
הסיפור של נטלי אמור להדאיג כל אחד מאיתנו.
כיצד הפך מעשה טוב של אזרחית תמימה שמסרה עדות על גנב שראתה בזמן אמת סמוך לביתה למעצרה שלה כחשודה העיקרית.

נטלי מתארת: ראיתי אותו נכנס, הספקתי לחייג 100 הגיעו 3 ניידות, ואז שאל אותי השוטר "מה הבעיה גבירתי? אמרתי לו ראיתי בחור נכנס מהחצר של השכן ונכנס לבית השני. השוטר אמר "כן, כן אנחנו מחפשים אותו".
נטלי פירטה בפני חוקרי המשטרה בדיוק את מה שראתה מביתה בפרדס חנה, ואף הראתה להם תמונות שהספיקה לצלם במכשיר הנייד שלה.
אמרתי שהספקתי לצלם את הבחור לא מהפנים מהגב, וגם תיארתי מה הוא לבש, ואמרו לי "כן, כן זה הבחור שאנחנו מחפשים, כי לפני שהוא נכנס לשכונה שלכם הוא כבר הספיק לפרוץ עוד שלושה בתים.
נטלי חזרה לשיגרת יומה אך כעבור 5 ימים התייצבו השוטרים בפתח ביתה, כדי לעצור אותה בחשד לפריצה.
חיטטו לי בתיק, עשו לי חיפוש בבית. עשו מהפכה, שפכו את כל הארון, והשוטר אמר לי אני חייב לאזוק אותך.
בתחנת המשטרה בחדרה נאלצה נטלי לעבור לטענתה שתי בדיקות גופניות משפילות במיוחד, ואף הוטח לעברה החשד לפיו היא זו שעומדת מאחורי הפריצה לבית.
השוטרת אמרה לי "זה שאת בוכה, את בוכה בגלל שאת משקרת, אז עדיף שתתוודי ותגידי את האמת שאת זו שקפצת ולא ביצעת שום תמונות ואת זו שבעצם ביצעת את הגניבה".
זה לא משהו שאפשר לעבור עליו לסדר היום.
עו"ד ליאור אשכנזי שמייצג את נטלי אוסיפוב אומר: "אם לא די בשפל התדמיתי, חסר התקדים של משטרת ישראל בימים האחרונים, הנה בא לנו אירוע מיותר ומצמרר שנותן ביטוי מוחשי למשטרה כושלת, משטרה לא מקצועית, משטרה בעיקר כפוית טובה".
נטלי שוחררה ללא תנאים מגבילים ממשטרת חדרה.
מהמשטרה נמסר כי הניסיון לקשור את מעורבותה של החשודה ביום האירוע לפעולות המשטרה בהמשך האירוע הוא מוטה ומטעה.