נהג מונית שהותקף בחולון לא ויתר גם כאשר המשטרה החליטה לסגור את תיק החקירה שנפתח בעקבות תלונתו.

באמצעות עו"ד אורי בר משה, הוא הגיש תלונה נגד ראש לשכת החקירות במרחב איילון, התיק נפתח מחדש והתוקף הורשע בבית המשפט.

"צר לי שהגענו לזמנים בהם גם מתלונן צריך להיעזר בשירותיו של עורך דין", אומר בר משה.

נהג המונית הותקף כאשר נסע ברחוב חנקין בעיר, עם נוסעת במושב האחורי. הוא העיר לנהג שעצר את רכבו בפתאומיות וחסם נתיב, בתגובה יצא האיש מהרכב, ולפי כתב האישום הנחית אגרוף חזק לפניו של נהג המונית, תפס את פניו ומנע ממנו לצאת מהרכב.

למזלו של הנהג, עובר אורח משך ממנו את התוקף, שירק לכיון הנהג כשהוא מסנן: 'אנחנו עוד ניפגש'. כתוצאה מהתקיפה סבל הנהג משטפי דם, חבלות ושטפי דם ברגלו.

מיד אחרי האירוע ניגש נהג המונית לתחנת משטרת בת-ים להגיש תלונה. לתקיפה היו עדים והנהג גם מסר לחוקרים את מספר לוחית הרישוי של התוקף, אך אחרי שלושה שבועות החליטה המשטרה לסגור את התיק בטענה ש'לא נמצאו ראיות מספיקות להעמדה לדין'.

המתלונן לא ויתר והגיש תלונה נגד ראש מחלקת חקירות במרחב איילון. בתלונה נטען שסגירת התיק נעשתה ללא מסדר זיהוי, עימות עם התוקף או יצירת קשר עם הנוסעת העדה. רק לאחר דרישה לחקירה מקיפה יותר, החליטה הפרקליטות לפתוח מחדש את התיק.

לאחרונה נגזרו על התוקף ארבעה חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, שישה חודשי מאסר על תנאי, קנס של 1800 ש"ח ופיצוי של 1800 ש"ח לנהג המונית, שגם הגיש תביעה אזרחית.

"המשטרה היא זו שצריכה לגבות את האזרח כשמבוצעת כלפיו עבירה", מסכם עו"ד בר משה.

"אני מברך על שיקול הדעת שגילתה הפרקליטות".

מהמשטרה נמסר: "הטיפול בתיק החקירה הסתיים זה מכרבר, ובלוח הזמנים שניתן לתגובה לא ניתן לבדוק לעומק חלק מהטענות. מבדיקה ראשונית ניתן לומר כי בוצעו בתיק מגוון רחב של פעולות חקירה וכל מידע שנמסר על ידי המתלונן נגדק, ככל שסיפק פרטים שאפשרו זאת במסגרת הסמכות המוקנית לנו".

תיק פתוח - איילת רוטה-גבאי
תיק פתוח – איילת רוטה-גבאי